Dzeltenās Vestes, 1.daļa

Reiz 2015.gadā Grieķijas parādu krīzes un Eiropas Grexit histērijas karstākajā punktā bija tāds gadījums. Kādu vakaru Atēnās protestētājiem bija pievienojies slavens mākslinieks. Reportiera jautājums „Cik neparasti sastapt Jūs šeit! Kāds ir Jūsu viedoklis par krīzes risinājumu?“ lika viņam nedaudz samulst. Tad, lepni atmetis galvu, viņš teica apmēram tā „Es nezinu, kas tas ir (kas te notiek). Bet es zinu, ka vēlos būt daļa no tā“.

Šī noskaņa tad arī kļuva par pamatu cilvēku apvienošanai lielā mērogā, pāri robežām, tautībām, ticībām un aizspriedumiem. Racionāli aprakstīt noskaņu ir grūti, bet līdzībās sanāktu apmēram tā. Mēs esam jums parādā? Nē, tās ir jūsu spēles, un nejauciet mūs tur iekšā. Mēs notērējam jūsu naudu? Nu, un kas tad ir? Visiem taču ir skaidrs, ka mēs dzīvojam nepareizi.

Francijas Dzelteno Vestu protestu racionālie iemesli saistīti ar nodokļiem, cenām, pensijām u.c. Tomēr cilvēkus vienojošā noskaņa un emocijas sniedzas daudz tālāk. Iesākumā bija daudz folkloras, dziesmu sacerēšana un dziedāšana, emocionāla daiļruna un karstas diskusijas. Sajūsma, ka Francija spēj vienoties un pateikt „nē“! Tad tika formulēta Dzelteno Vestu harta ar 25 priekšlikumiem krīzes pārvarēšanai http://societyandnature.org/cogj.pdf .

Harta ieguva oficiālo mēdiju uzmanību vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas bija pārsteigums par to, ka tautas kustībai ir izdevies vienoties par konkrētām lietām. Otrkārt, tā bija nievājoša vēlme parādīt hartas izdevēju nekompetenci. Tiešām, tur vienā maisā saliktas prasības mainīt konstitucionālos pamatus (pilsoņu iniciatīvas referendumi, brīvības garantēšana) ar rutīnas likumdošanas kārtībā risināmiem jautājumiem (tieslietu finansēšana, mēdiju lobisms, programmētā ražojumu novecošanās, plastmasas iepakojums).

Mēdiji gribēja parādīt, ka prasību ieviešanai nav naudas: nodokļu samazināšana, minimālās algas palielināšana, papildus ārstu, skolotāju u.c. valsts algotu darbinieku skaita palielināšana, lētu dzīvokļu celtniecība.

Mēdiji gribēja parādīt Dzelteno Vestu bezspēcību, saistībā ar prasībām bankām, parādu atlaišanu, infrastruktūras nacionalizēšanu, neatkarīgu izglītības sistēmu, lauksaimniecību, rūpniecību, NATO un imigrācijas politiku. Šīs prasības attiecas uz globālo politiku, kur pat Francijas valdība ir tikai izpildītājs.

Oficiālie mēdiji var ņirgāties cik patīk, lietas notiek. Ikviens domājošs cilvēks spēj atšķirt galveno. Pēdējā laikā Dzelteno Vestu rokās redzam plakātus ar uzrakstu RIC. Tas ir saīsinājums no „pilsoņu iniciatīvas referendums“. Ja uzdod jautājumu, kāpēc tāds referendums vajadzīgs, saņem tekošu atbildi: lai piedāvātu vai atceltu likumus, atceltu deputātus un izmainītu konstitūciju. Turklāt tas ir tikai sākums, bet par sekojošo nākamajā rakstā.

Cilvēku grupas sāk domāt, kā pašiem sakārtot savu dzīvi. Tas nozīmē, ka būs jauna sabiedrības organizācija „no apakšas“ ar saviem dabiskajiem līderiem. Dzelteno Vestu kustība ieiet ilgtermiņa attīstības fāzē, par ko esmu ierakstījis video https://youtu.be/Cn1zm1nN57k  Seko tulkojums latviešu valodā.


Dzeltenās Vestes nāks pie varas

Sveiki. Šeit mēs runājam par jauno sabiedrību, ko sauc par cilvēku sabiedrību. Tas ir īss ievads. Mans vārds ir Rids Bruners. Šī ir mana vietne ar pilnīgu informāciju. Visas saites aprakstā.

Es ceru, ka dzeltenās vestes nāks pie varas, bet kā tur nokļūt bez pilsoņu kara? Mums jāpanāk sekojošas trīs lietas.

 1. Ideoloģija
 2. Organizācija un vadītāji
 3. Ilgtermiņa attīstība

Kā tas notiek?

Pirmkārt, ideoloģija. Rakstiet, kā jūs vēlaties dzīvot savu dzīvi. Piemēram, šeit ir uzskaitītas prasības sabiedrībai http://societyandnature.org/rb-01.pdf  Kas tur ir?

Kas mēs esam, kā mēs veidojam sabiedrību?

Kā mēs sadarbojamies ar citiem cilvēkiem?

Kādas ir mūsu līderu īpašības?

Kāda ir policija un armija sabiedrībā?

Kāda ir mūsu nauda?

Kā mēs nodrošinām dzīves pamatelementus?

Kāda ir mūsu organizācija un kā mēs piedalāmies sabiedrībā?

Atvainojiet, ka tas ir pieejams tikai angļu un krievu valodā. Es neesmu no Francijas, un es neko nezinu par Francijas sabiedrību. Bet jūs esat francūži, un tikai jums ir jāzina, kā ieviest franču kārtību jūsu valstī. Tātad, rakstiet franču valodā!

Otrkārt, organizācija. Tagad jūs ejat pa ielām, dziedāt. Jūsu prasības ir šeit http://societyandnature.org/cogj.pdf   Es vēlāk atgriezīšos pie tā. Bet vai jūs esat vara? Nē.

Kāpēc nē? Tāpēc, ka vara neprasa. Vara izdod rīkojumus. Vara dod šos rīkojumus ierēdņiem un saka – izpildīt! Vara ir organizācija. Organizācijai ir tās vadītāji.

Kā organizēties? Atkarīgs no ideoloģijas. Manā piemērā http://societyandnature.org/rb-01.pdf  tas ir astotais punkts. Sāciet ar grupām un kopienām.

Mēs nevēlamies politisko partiju vadītājus. Cilvēku sabiedrībā nav partiju. Līderi, esiet uzmanīgi! Esošā vara rūpēsies par jums.

Un, treškārt, ilgtermiņa attīstība. Mēs vēlamies turpināt pozitīvas pārmaiņas. Mums ir internets un sociālie tīkli, mums ir prasības http://societyandnature.org/cogj.pdf  Prasības ir sākumpunkts. Piemēram, esmu atzīmējis tās prasības, kuras nav iespējams īstenot. Kāpēc? Tāpēc, kā pašreizējā vara nav cilvēciska. Tai ir citi mērķi un prioritātes. Par to būs nākamajā video.

Mēs domāsim, kā mēs dzīvosim un kā organizēties. Lai ikviens domā. Jo vairāk cilvēku domā, jo labāks rezultāts.

Tas pagaidām viss, labu veiksmi, uz redzēšanos.

17.01.19


Novērtē šo rakstu:

17 komentāri par “Dzeltenās Vestes, 1.daļa

 1. Paldies LRTT 18 Jan 2019 pulksten 21:39

  Mees ciiniisimies, jo LV veel ir patriotu tuukstoshi


 2. Valdis Freimantāls 18 Jan 2019 pulksten 21:39

  Cīnīties ir iespējams ja sanāk kopā!

  1940. gada iznīcināja visas (Virs 3 000) latviešu biedrības! (Kopā sanakšanas centrus).

  Atjaunojot tos – iespējama cīņa ar komunistu un čekistu varturiem Latvijā.


 3. RB - Valdis Freimentāls 18 Jan 2019 pulksten 21:40

  Franči sanāk kopā un vienojas cīņai Francijā, beļģi – Beļgijā, itāļi – Itālijā. Ar ko sākt un kādas prasības izvirzīt, katram pašam labāk redzams.

  Latviešiem it kā nekas netraucē sanākt un vienoties Latvijā. Ja šim nolūkam uzvelk dzeltenu vesti, tad droši vien
  1) visi tie, kuri jau stabili ir valstī iekšā, ir mūsējie;
  2) mēs visi kopā negribam, lai turpmāk brauc iekšā migranti;
  3) mēs cīnāmies ar tām problēmām, kas ir kopīgas mums visiem.

  Tāpēc domāju, ka Latvijā Dzeltenajām Vestēm nav perspektīvas. Ja nu vienīgi kāda no partijām sadomās spodrināt spalvas, bet tas būs blefs.


 4. Pārmaiņām būt 19 Jan 2019 pulksten 23:04

  Cienītais RB, ja nekļūdos, tad šajā vietnē tiek izgaismoti noziegumi pret latviešu tautu un valsti kā arī ieturēta stingra nostāja tiesiskuma atjaunošanai un tā ievērošanai. Nu nez vai kādam ir tādi ieroči vai finanses uzsākt kaut kādu cīņu, turklāt vēl visiem kopā, kuri miņģējas pa Latvijas zemi.
  Lai cīnītos (jebkādā nozīmē) ir jābūt daudzmaz līdzīgām svara kategorijām, kuras tādas galīgi nav. Tā kā atliek vienīgi juridiskais ceļš, kam nepieciešama pierādījumu vākšana un patiesības celšana gaismā un var notikt tikai tad, kad tam būs piemēroti apstākļi.
  Izteicu tikai savu personīgo viedokli un nevienam to neuzspiežu, vienkārši cienu atklātu un tiešu valodu, bez zemtekstiem, lai nebūtu pārpratumu.


 5. RB - Pārmaiņām būt 19 Jan 2019 pulksten 23:05

  Arī es cienu atklātu un tiešu valodu. Jūsu minēto iemeslu dēļ, Dzelteno Vestu vai līdzīgai kustībai Latvijā nav perspektīvas. To arī uzrakstīju komentārā. Izlasiet rakstīto līdz galam, tad pārpratumu nebūs


 6. Pārmaiņām būt 19 Jan 2019 pulksten 23:06

  Atvainojos ka nesapratāmies, sīkāk savu viedokli mēģināšu izklāstīt tuvākajā laikā, lai nodotu to jūsu visu izvērtēšanai. Tam par pamatu bija kāds video, kur lienošā okupācija turpina mums uzkundzēties jau starptautiskā līmenī un protams neiztiekot bez meliem. Pat neskatoties uz to, ka faktiski viss jau šeit viņiem ir pakārtots, tie nerimsies kamēr nebūs uzlikuši savu dubļainu zābaku uz mūsu ģīmjiem. Latvijas gadījumā problēma ir daudz dziļāka kā Francijā vai eiropā un dziļāka kā vairums cilvēku to iedomājušies un tam nepieciešama plašas sabiedrības izpratne par noziedzīgi ielikto sakni.


 7. RB 19 Jan 2019 pulksten 23:07

  Šodien ziņās ievēroju pretīgu lietu. Liepājā sākušies kautiņi starp latviešu un krievu jauniešu grupām. Organizēta kaušanās un nacionālais naids nekad nesākas pats no sevis. Padomju laikos to organizēja čeka, bet tagad droši vien to dara čekas funkciju mantinieki.

  Latvijas nespēju pozitīvi attīstīties nosaka tas, ka oficiālā vara ir sadalīta starp divām ebreju grupām, kuras imitē savstarpēju nesamierināmu cīņu. Latvieši uzticas latviski runājošajiem, un redz viņos aizstāvjus pret krieviski runājošajiem. Savukārt krieviski runājošie ebreji pārstāv tādas elles katla padibenes, kādas var sameklēt tikai Krievijas vai Ukrainas varas elitē.

  Piemēram, projektu Spēks Patiesībā var pavērst pret latviešiem ar lozungu „наших бьют“. No Dzelteno Vestu viedokļa nacionālais naids ir muļķība. Tāpēc cilvēku apvienošana nav iespējama arī pēc šī principa. Īsumā, nacionālais naids ir ļoti bīstama parādība Latvijai. It sevišķi kautiņu formā. To organizētāji būtu atrodami un iesēdināmi par nacionālā naida kurināšanu.

  Domāju, ka Liepājas policijai kautiņu organizētāji un iedvesmotāji ir zināmi, uz priekšu.


 8. angel 19 Jan 2019 pulksten 23:08

  Tas pats naids tiek uzkurināts ziņu portālos.
  .
  .
  .
  Bet vai „mūsu“ portālos saka, ka Makrons ir Rotšildu dzimtas pārstāvis ?
  Ka viņš ir masons ?!
  To, ka pret šo izdzimteni nostājas franču tautas lielākā daļā ?
  To, ka Makronu apsargā 1000 arzemju bodigardi, nevis franči ?
  To, ka Makrons un Merkele ir galvenie banku krīžu radītāji un jauno ES valstu apzadzēji ?!
  To, ka Pabriks & Levits ir no tās pašas bandas !?


 9. angel 19 Jan 2019 pulksten 23:09

  Esmu ievērojis , kā komentāros sāk risināt „slidenas“ tēmas , tā uzrodas pareizie patrioti un kremlini un sleja tiek aizbāzta ar nacionālo domstarpību risināšanu.
  Dīvains jautājums , vai to saka mūsu portālos ? Dabīgi ,ka nē , jo mums viņi nepieder.
  Tvnet,Delfi, Jauns.lv …
  .
  .
  .
  Admins
  Mūsu, bija ievietoti pēdiņās ! Tas ir teicami, kad notiek nacionālo domstarību risināša. Atšķirība no „pareizajiem“ risinātājiem, ka netiek dzēsti risinātāju komentāri, kā tas notiek „mūsu“ portālos ! Ir tik vienkārši atšķirt „pareizos“ risinātājus, pajautājot: cik tas atbilst Satversmei un Starptautiskiem Likumiem. Kā zinām, tad „abi“ ir pilnīgi mūsu pusē ! Tas ir tik vienkārši ! Tāpēc mani nekur nelaiž izteikt savu viedokli un pajautāt !


 10. > 2019. gada 19. Januar um 14.35 Uhr 19 Jan 2019 pulksten 23:10

  Vai tad nevienam Liepājā nav telefona ar kameru ?
  Piefiksēt tos našus, kamēr nav pienākuši galīgi klāt
  un nākošos uzņēmumus no kautiņa procesa.
  Tad poliči nevarēs nekā izgrozīties no sodīšanas
  par starpnacionālā naida kurināšanu…
  Uzņēmumu kopijas atstāt sev lai „nepazūd“…


 11. to 2019. gada 19. Januar um 0.47 Uhr 22 Jan 2019 pulksten 23:11

  Nekam Latvijā nav perspektīvas – atliek
  uzvilkt baltas čībiņas un gulties zārkā ??!

  Ar šitādiem padomiem ir pilni masu
  mēdekļi „brīvajā Latvijā…
  Un „atklātā valoda“ ir vajadzīga, lai …
  „neitralizētu“ citādi domājošos ? :-))


 12. to 2019. gada 19. Januar um 0.47 Uhr 22 Jan 2019 pulksten 23:11

  Gan Latvijai, gan pasaulei
  tieši „Dzelteno vestu“ organizēšanās modelis
  pašlaik ir visoptimālākais, kamēr varturi nav
  izgudrojuši, kā to apkarot !

  Bet te – „nav perspektīvas“ ?
  Lai varturi turpina izzagt valsti un apzagt
  mūs pašus ?


 13. Pārmaiņām būt 22 Jan 2019 pulksten 23:12

  Atbilde R.B. Padomju laikos, ko mēs pat tajos laikos saucām par okupācijas laiku un okupantu mājām, jo tur dzīvoja krievu oficieri ar ģimenēm, masveida kautiņi parasti izraisījās no iepriekšēja konflikta. Piemēram par jēlu uzmākšanos mūsu meitenēm (tas robežojās ar izvarošanu, kad mieznamo bāž ģīmī bet tomēr nav izvarošana), vai nu arī bariņš „atbrīvotāju“ bij atbrīvojis kādu no mūsu zēniem no naudas (tajā gadījumā tā bija visas klases nauda ekskursijai), bet neatceros gadījumu, kad masveidā kautos bez pienācīga iemesla. Tādos brīžos visi salasījāmies, apspriedāmies un izsaucām tos uz dueli, kas bija samērā konspiratīvi organizēts. Ja tie bija pārliecināti par savu uzvaru, tad parasti nenostučīja un klope notika godīgi, bet bija reizes kad nolenca miliči, tikai nez kapēc šiem nekad nebija jābēg un mēs puikas to ievērojām. Starp citu, toreiz vēl bija spēkā nerakstīti noteikumi, ka gulošu nesit, tā kā bija izvēle piekāpties bez sevišķiem fasādes bojājumiem, atšķirībā no mūsdienu paražām, kad vesels bars, atspārda pensionāru līdz nāvei, dēļ diviem latiem.
  Nestrīdos, varbūt citur to visu organizēja čekisti ar pieredzi, tikai zinu vienu, mums vienkāršajiem latviešiem sūdzēties par okupantu oficieru dēliņiem bija bezjēdzīgi, bet kas notika citur Latvijā nezinu, laikraksti Cīņa un Padomju Jaunatne par to klusēja.


 14. RB - to 22 Jan 2019 pulksten 23:13

  Nekam Latvijā nav perspektīvas, kamēr sabiedrība ir sašķelta. Ja iespējams organizēt kautiņus starp latviešu un krievu jauniešiem.

  Tāpēc arī es rakstu par tautas kustībām. Ziņās lasu, ka Latvijā ir bijuši mēģinājumi organizēt Dzeltenās Vestes no vairākām pusēm. Pēc analoģijas ar bērnu spēli, kad viens kaut ko paslēpj, bet otrs cenšas atrast, varu teikt: silts.


 15. Pārmaiņām būt 22 Jan 2019 pulksten 23:13

  Varu atbildēt V.Freimentāla vārdiem no nesena komentāra.
  „Jo 800 000 Latvijas pilsoņu kongresa tiesības ir rupji pārkāptas jau 25. gadus!“
  Un nevajag te pīt iekšā latvieši/krievi, mēs klasē bijām sešu tautību bērni, tajā skaitā krievu meitene un mums nekad nebija konfliktu tautības dēļ. Jā tiesa, okupantu atvases klasē nebija, toties skola bija abu plūsmu un es ļoti labi zinu kā tās lietas darījās sargājot „atbrīvotājus“, bet tomēr pat tajos laikos, pie tās varas, nācās abas plūsmas izšķirt un ierādīt atsevišķas skolas. Tā nav tautību problēma, varat man to nestāstīt, tās ir asiņaini un nežēlīgi pārkāptas Latvijas cilvēku tiesības un tam nav noilguma.
  Vēlreiz uzsveru, Latvijas cilvēku tiesības, visu to, kas uz 40.gada okupācijas brīdi bija Latvijas pilsoņi un tie nebija tikai latvieši.


 16. >2019. gada 22. Januar um 10.55 Uhr 22 Jan 2019 pulksten 23:14

  abiedrība Latvijā būs sašķelta, kamēr
  te atradīsies „Jeļcina dāvana“ !
  Varu pačukstēt „integrācijas“ apoloģētiem:
  ne latvieši apspiež okupantēnus, bet
  taisni otrādi – „integrējamie“ uzvedas
  kā iekarotāji !

  Risinājums ir triviāli(banāli) vienkāršs –
  repatriācija „Čemodan, vokzal, Moskva !“.
  Tur jūs neviens „neabižos“- nespiedīs
  integrēties – pūķins pat
  gatavs piemaksāt par atgriešanos.
  Дерзайте, славяне !


 17. RB - Pārmaiņām būt 22 Jan 2019 pulksten 23:15

  Jums ir taisnība, kā vienmēr.

  Savā 1.komentārā Jūs rakstiet, kā risinājāt jautājumus, kad bija aizskartas meitenes un kāds aplaupīts. Čeka organizēja notikumus, kuri noved pie konflikta. Šajā gadījumā aizskaršanu, huligānismu vai laupīšanu. Šim nolūkam viņi nolīga visādus salašņas, vai arī darīja to paši. Domāju, ka nesenos Liepājas kautiņus izraisīja līdzīgā veidā.

  Savā 2.komentārā Jūs rakstiet, ka labi sadzīvojāt ar cittautiešiem skolā. Tieši tā, dažādu tautību cilvēki sadzīvo labi tikmēr, kamēr kāds nesāk provocēt. Dažādu tautību cilvēkus cenšas sarīdīt tieši tad, kad tie atmostas brīvības cīņai. Piemēri nav jāmeklē – kad Krievijā sākās protesti, sarīkoja Kerčas krīzi, lai sanaidotu ar ukraiņiem. Tagad vēl cenšas atmodināt veco naidu ar čečeniem. Nupat Serbijā sākās Dzelteno Vestu protesti, iedarbināja naidu ar maķedoniešiem vai diezin ko vēl.

  Latvijā dara to pašu. Tikko radās aizdomas par protestiem, salaida matos dažādu tautību jauniešus. Lai cīnās viens pret otru, nevis pret saviem īstajiem ienaidniekiem.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *