Dzeltenās Vestes, 2.daļa

Pirms gada sāku aprakstīt jauno sabiedrisko metodoloģiju http://societyandnature.org/okms.pdf . Pa šo laiku notikumu attīstība ļauj parādīt metodi darbībā. Konkrēti, attiecībā uz Dzeltenajām Vestēm, aplūkosim 2 būtiskas iezīmes.

Pirmkārt, tautas kustībai nav (izteiktu) līderu. Vadība notiek vai nu sociālajos tīklos, vai sapulcēs, vai arī tiešu kontaktu veidā. Līdz šim opozīcija kontrolēja, un nepieciešamības gadījumā likvidēja, tautas kustības tieši ar līderu palīdzību. Tagad tādas iespējas nav. Vai gandrīz nav, jo oficiālā vara cenšas par katru cenu uzspiest tautas kustībai savus līderus. Piemēram, Francijā un Itālijā daži parlamenta deputāti ir uzvilkuši dzeltenas vestes. Ar daiļrunas palīdzību tie cenšas iegūt uzticību.

Otrkārt, kustību vada idejas. Opozīcijai nav pa spēkam pakļaut ideju, kā pakļauj līderus. Ideju nevar uzpirkt, iebaidīt vai iesēdināt. Iepriekš pieminēju noskaņu, kas apvieno cilvēkus. Kopīgas rīcības gaitā noskaņa detalizējas konkrētās idejās, prasībās un organizācijās. Dzelteno Vestu gadījumā tās ir idejas par tautas referendumu (RIC) un brīvības garantijām, harta ar 25 prasībām, cilvēku grupu un jaunu kopienu organizēšana.

Civēki nav pieraduši, ka viņus vada idejas. Galvenokārt tie, kuri vēl nav „atmodušies“. Tie ir pieraduši, ka viņus vada priekšnieks darbā vai valstī, kā arī uzraugs/ policists ar koku. Deģenerāti pakļaujas tikai priekšniekiem un uzraugiem, jo nespēj idejas uztvert.

Ideju sekotājiem nebūs viegli. Pār tiem nāks diezgan nepatīkamas atklāsmes, galvenokārt attiecībā uz sevi pašu. Reizēm ir smagi, kad tevi noliek pie vietas, pārsvītrojot tavas iedomas un aizspriedumus, ar kuriem esi sevi pacēlis augstumos. Vienu atklāsmi iedrošinos pieminēt: idejai ir gluži vienalga, kurš to paņem un realizē. Ir vērts par to padomāt.

Cilvēku sabiedrības ideja realizējas daudzos veidos. Mēs ideju esam noformulējuši, izveidojuši attiecīgo „egregoru“ un iemiesojuši konkrētos projektos. Nākamais video par Dzeletenajām Vestēm parāda šīs kustības saistību ar cilvēku sabiedrības izveidošanu.

Seko tulkojums latviešu valodā.

No Dzeltenajām Vestēm uz cilvēku sabiedrību

Šeit mēs runājam par cilvēku sabiedrību. Šis ir paskaidrojums soli pa solim. Mēs sākam ar prasībām, un mēs parādīsim saikni starp tautas kustību Dzeltenajām Vestēm  un sistemātisku attīstību uz cilvēku sabiedrību.

Iepriekšējā video es iepazīstināju ar cilvēku sabiedrības principiem http://societyandnature.org/rb-01.pdf . Runāju par to, ka  tautas kustībai ir jābūt ideoloģijai, organizācijai un līderiem. Kustībai ilgtermiņā jābūt noturīgai. Dzelteno Vestu harta  http://societyandnature.org/cogj.pdf  ir sākumpunkts.

Mēs sāksim ar tām hartas prasībām, kuras iespējams īstenot. Tās ir atzīmētas zaļā krāsā.

Galvenās prasības ir 7. punkts par pilsoņu iniciatīvas referendumiem (RIC) un 16. punkts par brīvības garantijām. Tās labi iet kopā.

Mēs veidojam jaunu sabiedrību. Ko mēs vēlamies sasniegt ar pilsoņu iniciatīvas referendumu? Mēs vēlamies tiesības organizēties. Piemēram, grupās un kopienās, kā aprakstīts RB-01 8. punktā.

Kāpēc mums jāorganizējas? Saskaņā ar hartas 11. punktu kopienas ir nepieciešamas, lai sāktu atgūt sabiedriskos īpašumus. Atgūšana pašlaik nav iespējama, jo cilvēkiem nav nekāda sakara ar sabiedrisko īpašumu.

Hartas 16. punkts mums dod tiesības organizēties neatkarīgi no valsts. Neatkarīgām kopienām ir iespēja pārņemt, piemēram, vietējās izglītības un veselības aizsardzības iestādes, kā arī sabiedrisko īpašumu.

Kopienām ir iespēja izdot savu naudu, ja tas ir lietderīgi.

Neiespējamās prasības

Bez neatkarīgas organizācijas daudzas svarīgas hartas prasības nav iespējams īstenot. Tās sarakstā ir atzīmētas ar sarkanu.

Piemēram, ja mēs uzturam vietējo sabiedrisko īpašumu, izglītību un veselības aizsardzību, mēs varam pieprasīt nodokļu samazinājumu. Tagad mēs nevaram ietekmēt nodokļus. Mums nav pamatotu argumentu, un valdība savāc mūsu naudu.

Valdība nav ieinteresēta celt lētus īres mājokļus. Viņi netaisās tur dzīvot. Valdībai ir citi mērķi un prioritātes, kā tērēt jūsu naudu.

Mums nav nekāda sakara ar bankām, nerunājot nemaz par naudu.

Izglītība, lauksaimniecība, rūpniecība, NATO, imigrācija – tas viss notiek pēc globāla plāna, un mēs nevaram tos ietekmēt. Valdība izpilda globālo darba kārtību. Tai neinteresē mūsu vajadzības un vēlmes.

Sabiedrības un valsts organizācija

Lai atrastu risinājumus, mums jāorganizējas. Sabiedrība un valsts sākas ar kopienām. Tas nesākas ar prezidentu vai politiskajām partijām.

Sabiedrība nesākas ar likumiem un valsts nesākas ar konstitūciju.

Pilsoņu iniciatīvas referendumi un brīvības garantēšana dod atslēgu organizācijai. Tie ir prasību 7. un 16. punkts.

Labu veiksmi visiem, uz redzēšanos.

20.01.19


Novērtē šo rakstu:

You already voted!

12 komentāri par “Dzeltenās Vestes, 2.daļa

 1. Valdis Freimantāls 20 Jan 2019 pulksten 21:05

  Paldies Rid!

  Tevis pasniegtais materiāls ir uzskatāms un saprotams.

  Šī pieredze ir derīga.

  Bet Latvija ar savu satversmi un latviešu tradicionālo sabiedrisko darbību stāv pāri dzelteno vestu labajai praksei!

  Latviešu biedrību aktīvais sabiedriskais tīklojums ir balstīts uz konfortablu diskusiju pamata, kolektīvās analītikas vajadzībām.

  Jebkurš, stacionāri rakstīts ziņojums – rezolūcija. ir atklāts sabiedrības (vēlētāju) dokuments – kas ir jāizskata valdībai OBLIGATI!

  Latvijas prezidents Kārlis Ulmanis Rīgas Latviešu Biedrībā izskatīja visu latviešu biedrību rezolūcijas! (Viņam bija savs kabinets tieši tādām vajadzībām)

  Tā brīvā Latvijā tika realizēta valsts varas tieša atgriezeniskā saite ar tautu!

  Valsts prezidentam interesēja katras latviešu biedrības pieņemtās rezolūcijas, lai nepieļautu valsts varas atsvešinātību no tautas.

  Un ja mēs izprotam vēsturisko latviešu biedrību praksi, tad redzam, ka balstoties uz 1938. gada Rīgas Latviešu Biedrības statūtiem, latviešu ģimeņu tiesību aizstāvībai darbojās PERFEKTI organizēts sabiedrisks mehanisms! (Kurš ne reizi nebija pievīlis un bijis pieejams ikvienam sabiedrības loceklim).

  Tā vietā, lai nodrukātu 1938. gada Rīgas Latviešu Biedrības 1938. gada statūtus un izdalītu katram Latvijas pilsonim (Garantējot viņa neatņemamās tiesības, savas dzīvesvietas tiešā tuvumā, piedalīties valsts dzīvē un ietekmēt valsts varas ciešu kontroli) – 4. maija komunistu un čekistu NOZIEDZĪGĀ LPSR nomenklarūras BRUŅOTĀ banda 1993. gada 18. februāra naktī veica plānotu terorisma aktu un absolūti PRETLIKUMĪGI slēdza atjaunoto Rīgas Latviešu Biedrību, aizliedza tās likumīgos statūtus.

  Likumu pārkāpēji jau 25 gadus, NESODĪTI, īsteno pretlatvisku valsts politiku!

  Tikai starptautiska tiesa – Nirnberga 2 var atbrīvot Latviju no komunistu un čekistu, labi organizētajiem (pretlatviskajiem), bandītiem!

  Dzelteno vestu aktīvistiem ir jāprasa Nirnberga 2! (Lai pasaules sabiedrība saprot – ko tauta vēlās Latvijā).

  Vai nav redzams, ka komunisti un čekistu noziegumi 4. maija Latvijā ir prasījuši virs 10 000 nelaimīgo latviešu pašnāvības un lavīnveida bēgšanu no Dzimtenes? (Pēc 1993. gada 18. februāra asins nakts Māmuļā).

  Latvijas un Francijas iekšpolitika ir atšķirīga.

  Latvijā dzeltenajām vestēm ir jāpieprasa Helsinku 86 cilvēktiesību grupas aktīvistu un Pilsoņu Kongresa pārstāvniecību Saeimā un valdībā!

  Jo 800 000 Latvijas pilsoņu kongresa tiesības ir rupji pārkāptas jau 25. gadus!


 2. visai kuriozi 21 Jan 2019 pulksten 21:07

  Saujiņa
  Helsinku 86 cilvēktiesību grupas aktīvistu
  un Pilsoņu Kongresa pārstāvju
  PRET
  daudzskaitlīgajiem
  globālajiem mafijas klaniem ?

  Situācijā, kad beidzot DARBAĻAUDIS
  ir uzvarējuši VIETĒJOS „budžus“(savējie –
  „darbaļaužu budži“ neskaitās !! ) ?

  Mjāā…


 3. viedoklis 21 Jan 2019 pulksten 21:09

  Sociālajos tīklos var prasti „nobloķēt“…
  Piemēram, Grantiņu…
  Vispār, tos tūkstošus, kuri neglauda
  režīmu pa spalvai…

  Bez LĪDERA nekāda ORGANIZĀCIJA
  nav iespējama !!!
  Tātad, pietiek viena, kam klauvēšana ir
  gēnos un… ar organizāciju ir cauri !

  Jebkurā gadījumā pastāv iespēja PRET
  noorganizēt pseido organizāciju, kuras
  priekšgalā noliek kādu stostuli, kurš
  metodiski „rūpējas par valsts interesēm“
  (piemēram, „virsarodbiedrības“ Siliņš)

  Vispār, ir liels naivums soctīklos apspriest
  NODOMUS.


 4. RB - Valdis Freimentāls 21 Jan 2019 pulksten 21:10

  Manas zināšanas par Latviešu Biedrībām nav pietiekamas. Es izmantoju Tavas publikācijas LRTT, lai papildinātos. Tomēr komentēt vai ieteikt kaut ko nebūs manos spēkos. Vairāk kā 10 gadus neesmu bijis Latvijā. Tāpēc par Latviju cenšos neizteikties. Ja mani materiāli, saistībā ar Latviju izraisa šaubas, lūdzu mani palabot.

  Mani materiāli ir un būs veltīti lielākajām tautas kustībām, kā arī vispārīgajiem principiem, kas ir šo kustību pamatā. Izmaiņas Eiropā un Krievijā ietekmēs arī Latviju. Sabiedriskais menānisms ar Latviešu biedrībām neapšaubāmi bija pilnīgāks nekā pašreizējās tautas kustības. Tomēr pasaule mainās. Ja Latvija stāv malā, tas drīzāk ir trūkums, nevis priekšrocība.


 5. RB - viedoklis 21 Jan 2019 pulksten 21:11

  Par soctīklu bloķēšanu – tad būtu jābloķē gandrīz vai miljoniem. Prakse rāda, ka to nedara.

  Par līderiem un organizācijām – nav tiesa, ir organizācijas bez līderiem. Tās pašas Dzeltenās Vestes un Spēks Patiesībā var darboties vispār bez līderiem, un ir diezgan imūnas pret klauvētājiem. Var papētīt materiālus.

  Par pseido-organizācijām – piemēram visas partijas ir pseido-organizācijas. Pseido tautas kustības neveido, tas ir pārāk dārgi un muļķīgi. Vispār, tādas organizācijas atkož zibenīgi.

  Par nodomu apspriešanu – kā to ņem. Var dot informāciju. Kam interesē, tas paņem un pats visu izdara. Var apspriest arī nodomus, tikai jāņem vērā, ka visi klausās. Bet vislabāk ir pašam sākt kaut ko darīt. Tad arī noskaidrojas, ko var un ko nevar.


 6. par izmaksām 22 Jan 2019 pulksten 21:12

  „… Jebkurā gadījumā pastāv iespēja PRET
  noorganizēt pseido organizāciju, kuras
  priekšgalā noliek kādu stostuli, kurš
  metodiski „rūpējas par valsts interesēm“
  (piemēram, „virsarodbiedrības“ Siliņš)… “

  „brīvvalstij“ naudas allaž pietiek vienam
  gailim un trīs vistām, kurus „ņemt vērā“…


 7. runču aizstāvība 22 Jan 2019 pulksten 21:12

  Latvijā ir tas vājākais arodbiedrību modelis –
  nozaru arodbiedrības.
  Kamēr viena, piemēram, skolotāju arodbiedrība
  10 gadus „cīnās“, jo priekšgalā ir iefiltrēts savs
  (pieklājīgais, kautrīgais, izzagto budžetu
  saprotošais susāņins), tikmēr resnie runči var
  ķeksēt no krējuma poda ar abām ķepām…
  Sašķeltība, jo pārējās pa to laiku klusē…

  Stukaču saraksta varoņi jau arī savā laikā
  „deva informāciju“, tikai… kam/kuriem ?
  R.B. – mājienu ar sētas mietu saprati ?


 8. RB - runču aizstāvība 22 Jan 2019 pulksten 21:13

  Manuprāt, ir lietderīgi veidot jaunas organizācijas, kas strādā. Nevis pētīt, kāpēc vecās organizācijas nestrādā. Tās tika radītas lai „nestrādātu“ no mūsu viedokļa.

  Kas tas par mājienu ar sētas mietu? Vajadzētu paskaidrot


 9. 2019. gada 22. Januar um 10.28 Uhr 22 Jan 2019 pulksten 21:14

  marsiešu valodu neprotu lai ieskaidrotu !


 10. >2019. gada 21. Januar um 20.30 Uhr 24 Jan 2019 pulksten 21:15

  Lūdzu, precizējiet, cik miljoni lasa tautastribunals.eu portālu, kurus nevar nobloķēt !


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *