Idejai ir vienalga, kurš to paņem

12. decembrī Rīgā notika “Lielā Tautas Sapulce”, kuru var noskatīties video un foto materiālos, piemēram šeit un šeit .

Pirmais pasākums no šīs sērijas notika labu laiku atpakaļ 2019. gada 22. janvārī, un par to rakstīju iepriekš. Šī raksta mērķis ir vēlreiz uzsvērt, ka minētie notikumi pieder vienotam ilgtermiņa procesam, kura rezultātā tiks nodibināta tautas pašpārvalde. Lasītāji ir aicināti padziļināt savu sapratni par to, lai varētu veiksmīgi iekļauties notiekošajā, atbalstot un atrodot savu vietu jaunajā sabiedrībā.

Pavirši raugoties, Sapulces organizācija izskatās kā parodija par 30+ gadus seno Latvijas Tautas Fronti (LTF). Kvēlas runas ar uzdziedāšanu un lozungiem Daugavmalā. Organizatoru vidū vērojam jaunos, topošos mēdiju lauvas, kuriem viedu atbalstu sniedz vecais, vulfsoniski tēvišķīgais Arvīds Ulme. Atslēgas persona un galvenais siloviks ir Arnolds Babris. Par viņu mēdijos ir rakstīts pietiekoši, lai latviešu sabiedrība viņu uztvertu negatīvi. Turklāt fonā rēgojas tādi šaubīgi tipi, kā Petrovs, Rosļikovs u.c. bijušie “Saskaņas” aktīvisti (vairāk šeit). Viņi zaudējuši pamatu zem kājām Rīgas domē, un tāpēc pievērsušies jaunajai ideoloģijai, pret kuru esošajai Latvijas pārvaldei nav argumentu.

Pagaidām Babris un pārējie darbojas un runā perfekti. Tas nozīmē, ka viņiem pieder atbalsts no ideju vadības puses, ko sauc par jauno konceptuālo varu. Šī vara izveidojās pēdējo 30-40 gadu laikā, un būtība īsumā aprakstīta šeit. Vara izpaužas konkrētās rīcībās un projektos, no kuriem esmu rakstījis par Dzeltenajām Vestēm un Spēku Patiesībā. Notikumi un metodes attīstās ļoti strauji. Tāpēc 2-3 gadus vecie projekti mūsdienās dod tikai vispārēju priekšstatu par notiekošo.

Notiekošais Latvijā ir daļa no lielāka mēroga pārmaiņām starptautiskā un globālā mērogā. Nešaubos, ka Sapulces organizētāji ir uzņēmuši labu kontaktu ar līdzīgi orientētām kustībām Eiropā, varbūt arī Krievijā un ASV. Tāpat nav šaubu arī par to, ka attiecīgo kustību vadībā, Latvijā un citur, ir cilvēki, kas darbojas vecās varas un pārvaldes interesēs. Tas tiek darīts ar mērķi pārņemt tautas kustības vecā oficioza kontrolē, kā tas notika ar LTF. Ja tas notiks, tad attiecīgie vadītāji zaudēs jaunās ideju vadības atbalstu. Viņu vietā nāks citi, atbilstoši vadītāji.

Īsumā, situācija Latvijā saistībā ar pēdējiem notikumiem un jauno ideoloģiju ir aprakstīta mana iepriekšējā raksta pēdējā sadaļā “Sabiedrības stāvoklis un perspektīva”.

Vienlaicīgi ar Sapulci 12. decembrī notika arī partijas “KPV LV” nosaukuma maiņa uz “Par cilvēcīgu Latviju”. Politiskie konjunktūristi ir lieliski sapratuši, no kurienes pūš vējš. Bet vai to ir sapratuši visi “parastie” cilvēki, kuriem patiesībā būtu jāveido jaunā cilvēciskā sabiedrība? Kuriem būs jāveido jaunā tautas pašpārvalde, paš-aizsardzība un pašu kontrolētā saimniecība?

Lielākā daļa Latvijas sabiedrības, tieši vai pastarpināti, pārtiek no valsts centralizētajiem resursiem. Šos resursus veido valsts budžets, lielie uzņēmumi un starptautiskie aizņēmumi. Labklājība ir iluzora, un var beigties jebkurā brīdī. Tas attiecas gan uz “silei pietuvinātajiem” pārtikušajiem sistēmas aizstāvjiem, gan uz tiem, kuri velk savu eksistenci no algas līdz algai. Kādu dienu viss var apstāties, un nebūs neviena, pie kā meklēt palīdzību un aizstāvību.

Sistēma ir idejiski bankrotējusi, bet fiziskais (finanšu, saimniecības u.c.) sabrukums ir tikai laika jautājums, un var notikt jebkurā brīdī.

Vai tiešām latviešu patrioti vēl domā, ka izdosies atjaunot ideālu Latviju kādā mistiski leģitīmā veidā? Absurds. Varbūt patiesība meklējama interneta muldoņu video materiālos, ar kuriem pilna YouTube? Protams, ka nē.

Kā es varu nodrošināt savas intereses sadarbībā ar citiem, tādiem pašiem cilvēkiem kā es? Pie patiesības nonāksim tad, kad sāksim meklēt atbildes uz līdzīgiem jautājumiem. Var sākt ar organizēšanos grupās (RB-01 punkts 8.2.), kopā ar sev tuviem cilvēkiem.


Novērtē šo rakstu:

6 komentāri par “Idejai ir vienalga, kurš to paņem

 1. kamene 14 Dec 2020 pulksten 22:27

  Labi, ka vēl atradu Jūsu rakstu šeit. Pietiek-ā nav ērti, tur trollings… Man nav labs iespaids par to sapulci 12.12. Būvēt savu politiku, izmantojot pandēmijas postu, iet pāri līķiem, aicināt neievērot ierobežojumus – kaut kāds sātanisms. Un nemaz tik nabadzīgi tie cilvēki neizskatījās, ka nevarētu pārciest šo krīzi, turklāt valdība dod kovidpabalstus.
  Taisnība ir kā Jūs rakstiet, saskaņieši ir zaudējuši ietekmi, tāpēc ālējas, arī internetā.
  Es par šo ievēlēto Saeimu nebiju sajūsmā, bet tie citi būtu vēl sliktāki pandēmijas laikā.
  Tā kustība esot starptautiska? Arī citās valstīs protestē pret pandēmijas ierobežojumiem. Vai tikai tas nav saistīts ar kādu globālo biznesu, kam tagad iet plāni, piemēram, ar narkobiznesu? Pret naudas atmazgātājiem arī tagad vēršas. Un Latvijā tajā sakarā notika nesmukas lietas, saistībā ar Krieviju.
  Mums Rīgā ir kā ir, vairāk sveštautiešu, kas arī kļūst par daudzdzīvokļu namu vecākiem, pagaidām viņi izturas laipni, jo grib dabūt savā pusē. Tomēr mēs varam pazaudēt arī savu valodu, vienīgo, kas mums vēl palicis. Bet Žulim arī neticu…


  • RB 14 Dec 2020 pulksten 22:51

   Šis ir nežēlīgs laiks. Gribētos, lai visiem labajiem cilvēkiem būtu iespēja par sevi parūpēties.


 2. kamene 15 Dec 2020 pulksten 07:40

  Internetā ir grūti par taisnīgumu cīnīties, Jūs jau redzat, kāda plēšanās tur sanāk. Trollīši aizstāv katrs savus kundziņus. Esmaija ir Lemberga atbalstītāja no portāla nra.lv, tad ir no krievu puses, vēl kāds no valdošiem nacionāļiem…ir arī no seksuālām minoritātēm.
  Kad es pirms 10 gadiem sāku iet internetā, teikt, ka mums grūti gāja 90.-tajos gados, man sāka brukt virsū no visām pusēm. Turklāt tas no virtuālās pasaules pārgāja uz reālo.
  Kā rakstīja Vonnegūts – lai iztaisītu revolūciju, vajag masu pasākumu režisoru. Nu un tāds masu pasākums ar ielu teātriem un dzīvokļa noklausīšanos nāca man virsū. Ar sirsnīgām pamācībām nerakstīt neko internetā.
  Bet es nepadevos un tomēr rakstu. Nu jau norūdījos, nekā nebaidos. Un man vairs tā neuzbrūk, viņiem apnicis.
  It kā jau mums ir sociāldemokrāti, Saskaņa, bet viņu vadoņi arī dzīvo pilīs un gūst labas algas Saeimā. Turklāt iestājās par divvalodību, kas latviešiem nozīmē to pašu, ko padomju laikos – vienas valodas dominanci.


 3. no malas 25 Dec 2020 pulksten 20:01

  Kopiespaids ne visai labs, jo visai diivains izsktiijaas runaataaju kokteilis, bijushie komunisti-chekas maisu stipendiaati emsis , v.shteins,arii kremla saskanas bandas caurkritushie roslikovi utt.kuri nekaadi nerada ticamiibu, ka tos inteesee latvishu tauta un taas naakotne. Driizaak peec nepiecieshamaas publicitaates, peec piar savu personiigo meerku biidiishanai


 4. Sergejs V. 27 Dec 2020 pulksten 00:27

  hmm, kādi gan super analfabēti raksta-tulko latviski tajā Kompromaķ.lv, ka ir tik drausmīgi trulas klūdas??! Ka tas babris, ulme un citi tur ir cekisti, sen nav noslēpums, bet tas bērzins utt. ir vienkārsi 6estaki par rubliem savervēti ar mērķio musināt, tracināt tautu


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *