Par atkritumu krīzi

Esmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz – cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela .. Esmu par to rakstījis savā prezidenta programmā https://tautastribunals.eu/?p=49917 , sk. “Cilvēks kontrolē pašu galveno”. Esmu to izskaidrojis attiecīgajos video https://youtu.be/IV1xv-moiFg , https://youtu.be/wGrIJyJQOWk . Atkritumu izvešana ir viens no dzīves pamatelementiem, it sevišķi pilsētā.

Tracis ir sacelts ap to, ka viena kompānija gatavojas monopolizēt atkritumu tirgu ilgā laika periodā. Rīgas dome to ir rūpīgi gatavojusi, pašiem sava interese tur noteikti ir. Visas iesaistītās puses un partijas arī rūpīgi iesmērētas, ministrija un nez kas vēl. Konkurences padomei bija visas iespējas darījumu apturēt savlaicīgi, bet tā nez kāpēc atmodusies pēdējā brīdī. Rezultātā saceltajā jezgā iesaistās valdība, kura protams tur nekā nevar izlemt. Galvenie korumpanti bļauj, ka jāievieš ārkārtas stāvoklis, jo nupat būs gals klāt.

Vai Tev, lasītāj, nešķiet ka šeit ir iesaistītas pārāk daudzas amatpersonas un iestādes, kam ar notiekošo nav nekāda sakara? Tās ir Rīgas dome, Konkurences padome, Vides ministrija, valdība .. Pareizāk sakot, sakars ar atkritumu izvešanu viņiem ir viens – pakampt savu kumosu no noziedzīgā darījuma. Tāpēc arī jauc gaisu un ceļ brēku. Atkritumu izvešana attiecas uz divām iesaistītajām pusēm. Tie ir iedzīvotāji un citi atkritumu radītāji no vienas puses, un atkritumu izvešanas operatori no otras puses.

Kā Latvijas prezidenta kandidātam man būtu jāprot risināt šo un līdzīgas krīzes situācijas. Tāpēc īsumā par to, kā es rīkotos.

Pirmkārt, es palūgtu aizvērties visiem, kuri šo nejēdzību ir radījuši, galvenokārt tas attiecas uz Rīgas domi un Vides ministriju. Monopola radīšanas procesā droši vien ir pārkāpti likumi. Iespējams, ka krīzes rezultātā tiks nodarīti zaudējumi. Ir vērts izmantot iespēju paklusēt. Cēlajai Konkurences padomei es gribētu aizrādīt par nolaidību, pildot savus tiešos pienākumus.

Otrkārt, es ielūgtu uz sarunu visus atkritumu izvešanas operatorus, ja nemaldos, tādi ir pavisam 4. Noskaidrotu, kuri no viņiem vēlas turpināt darbu Rīgā. Šeit būtu jāzina situācija detaļās, bet pēc būtības varētu tā. Tie, kuri vēlas, var turpināt piedāvāt savus pakalpojumus iedzīvotājiem un citiem. Arī jaunais operators var nākt bariņā. Atkritumu izvešanu turpināt un nepārtraukt. Tiem iedzīvotājiem un pārējiem, kuri noslēguši līgumus ar jauno operatoru, dot tiesības līgumu anulēt sakarā ar neparedzētiem apstākļiem. Tie var noslēgt līgumus ar citiem operatoriem, pēc saviem ieskatiem. Katram operatoram ir tiesības brīvi noteikt savu cenu.

Treškārt, Rīgas domei sakārtot papīrus, saskaņā ar otro punktu.


Novērtē šo rakstu:

13 komentāri par “Par atkritumu krīzi

 1. RB 12 Sep 2019 pulksten 00:34

  Krīzē notikumi risinās straujāk kā spēj par tiem rakstīt. Šo rakstu nosūtīju LRTT otrdienas 10.septemba vakarā. Jau nākamajā dienā sanāca valdība un nolēma kaut ko līdzīgu manis piedāvātajam. Tāpēc valdības reakciju varētu vērtēt kā pareizu un savlaicīgu.

  Vai valdības lēmumam būs labs rezultāts, rādīs laiks. Vai Rīgas dome, kas ir galvenais krīzes radītājs, ar sajūsmu metīsies izpildīt valdības lēmumu? Vai veidojamais monopols ar plānotajiem milzu ienākumiem tik vienkārši atteiksies no laupījuma? Kā veiksies ar līgumu slēgšanu?

  Atkal skan aicinājumi atlaist Rīgas domi, bet tas nav pareizi. Kaut ko atlaist var tikai tad, ja ir gatavs labāks variants, ko likt vietā.


 2. Aelita 13 Sep 2019 pulksten 00:36

  Tā rīkotos Jūs, Rid. Bet Latvijā jau 28 gadus tiek darīts pēc principa – jo trakāk, jo labāk. Varbūt tas tiek veikts tīšuprāt, lai tad, kad nāktu kādi glābēji, nezinu, no kuras puses, drīzāk no austrumiem, tad vienkāršā tauta tos sagaidītu ar jaunām cerībām. Bet cerībām vispār nav pamata, jo bardaks ir visur.
  Nē, nu protams, ir ļaužu daļa, kuri nekad agrāk nav tik labi dzīvojuši kā tagad, un viņi negrib neko dzirdēt par netaisnībām, par citu cilvēku upurēšanu viņu labklājībai…


 3. RB - Aelita 13 Sep 2019 pulksten 00:37

  Diemžēl jāpiekrīt Jūsu teiktajam. Varbūt ka pamats pašreiz notiekošajam bija ielikts jau atmodas / perestroikas laikā. LRTT par to rakstīju iepriekš https://tautastribunals.eu/?p=49997 . Pārāk daudz paralēles ar notikumiem Krievijā. Tur arī patlaban cenšas paaugstināt maksu par atkritumu izvešanu ..

  LRTT lasītāji būs ievērojuši, ka norādes uz video materiāliem par pozitīvu cīņu ar režīmu un jaunās sabiedrības iniciatīvām ir krievu valodā, un attiecas uz notikumiem Krievijā. Vislabāk motivētie cilvēki tiecas izveidot (atjaunot) iekārtu, kas līdzinās uzlabotai bij. PSRS. Nupat notikušajās vēlēšanās visspēcīgākie kandidāti startē no KPRF, piem. https://youtu.be/YbS4yT3FcqY


 4. Eduards Lunis 13 Sep 2019 pulksten 00:38

  —Pirmais un galvenais punkts-nekavējoties izvest atkritumos VISUS VARTURUS UN VIŅU VIETĀ BRUNERAM SALIKT ATBILSTOŠUS ,ZINOŠUS, LIKUMUS UN TIKUMUS IEVĒROJOŠUS CILVĒKUS…!?


 5. RB - Eduards Lunis 13 Sep 2019 pulksten 00:39

  Paldies, Eduard, atsūtiet man sarakstu un es viņus salikšu 🙂


 6. Rimants 13 Sep 2019 pulksten 00:39

  Par atkritumu afēru.Es panāktu lai galvenie piedalījušies nonāktu cietumā,kur tie,kā organizētas,tautas aplaupītāju,grupas dalībnieki,un,valsts pamatu grāvēji,paātrināti sapūtu.
  Visi viņu oficiālie un neoficiālie īpašumi tiktu konficēti kā kompensācija par notikušiem un paredzamiem materiāliem un morāliem kaitējumiem valstij un tautai.
  Atkritumu izvešanai izveidotu kontrolētu bezpēļņas vai mazpeļņas uzņēmumu,kura darbības efektivitāte veicama pēc salīdzinošās analīzes principa.
  Sauktu pie atbildības neadekvātās atkritumu politikas radītājus.
  Līdzīgi izskaužami tamlīdzīgi parazītiskie ts.privātbiznesi.
  PS.Tam nepieciešama taisnīgas un effektīvas varas iedibināšana Latvijā,kas kalpotu latviešu tautai,un 2.pasaules kara seku taisnīgs,tiesisks atrisinājums.Tā pieprasīšana un veicināšana ir un paliks mūsu galvenais darbs.
  Alternatīva ir ciest teroru pašiem un priecāties,ka terorizē okupantus,kas ir mūsu iznīcība.


 7. Pārmaiņām būt 14 Sep 2019 pulksten 00:40

  Tas, Rid Bruner, ir noziegums, kurš sākās ar 1940.gada okupāciju un turpinās līdz pat šodienai.
  Atjaunojot tiesiskumu un izbeidzot Latvijas okupāciju, Ženēvas Konvencijas noteiktajā kārtībā, minētās problēmas ar atkritumiem kā arī bezgala daudz citu izkropļojumu, vienkārši izbeigs pastāvēt.
  Tiesiskā valstī par visu vienojas likumu ietvaros, likumīgi radītas kompānijas ar likumīgi gūtu pamatkapitālu un likumīgiem īpašniekiem, kas vēlāk spēj atbildēt likumu priekšā, bet šeit likumus apies vai uzrakstīs kādus vajag. Tāda ir 4.maija izlaupītāju bandas un viņu radīto „pilsoņa izstrādājumu“ būtiskākā atšķirība no tiesiskas valsts un likumīgiem tās pilsoņiem.

  Sarunās ar visiem šiem slepkavām un noziedzniekiem var ielaisties vienīgi gadījumā, ja tie nāk padoties, par ko atļausiet pasmīnēt.
  Vēl pagaidām tie pārliecināti par stipru aizmuguri un pārāk cieti pauri pašiem, lai apjēgtu savu bezcerīgo stāvokli. Laiku nopirkt nevar un tas
  nepiekāpīgi tikšķ uz priekšu.
  .
  .
  .
  Admins
  „Sarunās ar visiem šiem slepkavām un noziedzniekiem var ielaisties vienīgi gadījumā, ja tie nāk padoties, par ko atļausiet pasmīnēt.“
  Pareizi, ar šiem nekādas sarunas nedrīkst būt un arī nebūs… . Bet kas attiecas uz „stāvokli“, tad jau vampīrs arī apjēgtu savu stāvokli…. .Viņi nav no cilvēku rases un tāpec savu stāvokli viņi nekad neapjēgs… .


 8. RB - Rimants 14 Sep 2019 pulksten 00:42

  Man savukārt nav skaidrs, kāpēc iedzīvotājiem jāslēdz līgumi ar uzņēmumiem par atkritumu izvešanu? Iedzīvotājiem ir tiesības prasīt no pašvaldības, lai atkritumi tiktu novākti. Iedzīvotājiem ir tiesības vērsties tieši pašvaldībā par visiem jautājumiem un problēmām, kas šajā sakarā rodas.

  Līgumus ar uzņēmumiem lai slēdz pašvaldība un komerciālie atkritumu radītāji. Tad arī pašvaldībai būs iespēja precīzi noteikt savas prasības uzņēmumiem un tarifus, kas jāievēro. Patlaban ir tā, ka prasību ievērošana ir uzņēmumu labas gribas jautājums, bet uzņēmumiem ir iespēja kāst iedzīvotājus uz nebēdu. Pašvaldība nevar izsekot, kur paliek nauda. Tāpēc maksa par atkritumu izvešanu būtu jāiekasē tieši pašvaldībai.

  Jūsu minētajam bezpeļņas – mazpeļņas uzņēmumam vislabāk atbilst pašvaldības uzņēmums. Tur ir jāiegulda nauda, kas neatmaksājas. Tas ir, jaunu automašīnu, konteineru utml. iegāde, šķirošanas organizēšana .. Pašvaldība tad varētu lemt cik un kādiem mērķiem ieguldīt, kur ņemt naudu.


 9. Aelita 14 Sep 2019 pulksten 00:42

  Ja PSRS nebūtu sagrauta, tad latvieši jau būtu minoritāte šajā zemē imigrantu straumes dēļ. 80.-tajos gados Rīgas mērs Rubiks teica, ka jābūvē metro, jo Rīgas iedzīvotāju skaits var pieaugt līdz pat 7 miljoniem.
  Vācieši latviešuw neiznīdēja pa 700 gadiem, bet PSRS-ā mēs ātri izšķīstu imigrantu barā, zaudētu savu valodu, vai arī būtu jāveido kāds latviešu rezervāts, lai saglabātu latvietību savā tēvu zemē.
  Baltiešu tautas vairs negribēs dzīvot impērijā.


 10. Anonymous 15 Sep 2019 pulksten 00:43

  “ … Atjaunojot tiesiskumu un izbeidzot Latvijas okupāciju, Ženēvas Konvencijas noteiktajā kārtībā, minētās problēmas ar atkritumiem kā arī bezgala daudz citu izkropļojumu, vienkārši izbeigs pastāvēt… „,
  jo,
  tām kompānijām, kuras tagad izsviež MILJONUS, lai iegūtu tiesības
  rakņāties pa mē…, atvainojiet, atkritumiem, ATĻAUS, bez klerku
  uzpirkšanas, bet… BEZATLĪDZĪBAS HOBIJA kārtā, nodarboties ar
  to 7/24 režīmā.
  Tā teikt, ļaus realizēties tajā, uz ko viņi neatlaidīgi tiecas…


 11. Rimants-RB 15 Sep 2019 pulksten 00:44

  Minētie uzņēmumi domāti kā pašvaldības.Pamatlīdzekļi būtu apķīlātie afēristu īpašumi pēc bilances.Viss apmaksātos.


 12. >>> 2019. gada 14. September um 10.37 Uh 17 Sep 2019 pulksten 00:44

  „… Man savukārt nav skaidrs, kāpēc iedzīvotājiem jāslēdz
  līgumi ar uzņēmumiem par atkritumu izvešanu?… “

  Varu paskaidrot kāpēc – lai varētu tevi sūtīt no viena icika
  pie otra un katrs no viņiem varētu no tevis nošķīt
  kāpostu pa lapiņai vien !

  Kāda šķirba vai tu „slēdzies“ pa taisno, vai caur
  pašvaldību – rezultāts vienāds !
  Caur pašvaldību slēdzot tu vēl plus pabaro(netieši – no
  citas „staķjas“) kādu „nepieciešamo pašvaldības ierēdni“.
  Tas par sodu tev, ka tu esi dzīvs…


 13. RB - >>> 18 Sep 2019 pulksten 00:45

  Pašvaldībai iedzīvotāji ir devuši uzdevumu organizēt atkritumu izvešanu. Tāpēc dabiski, ja iedzīvotāji slēdz līgumus ar pašvaldību, nevis atkritumu izvešanas uzņēmumu. Atšķirība ir:

  1) ja iedzīvotāji ir noslēguši līgumus ar uzņēmumu, pašvaldība vairs neatbild par atkritumu izvešanu (pilnā mērā). Piemēram, ja iedzīvotājs sūdzas pašvaldībā par trūkumiem, pašvaldība viņu var sūtīt pie uzņēmuma. Savukārt uzņēmums var sūtīt iedzīvotāju atpakaļ pie pašvaldības vai vēl kaut kur citur, ja pēc līguma neatbild par dotā trūkuma novēršanu.

  2) Ja iedzīvotājs maksā uzņēmumam, pašvaldība nekontrolē naudu. Uzņēmums nav ieinteresēts ieguldīt naudu šķirošanā, jaunos konteineros .. Visticamāk, ka uzņēmuma īpašnieki to naudu vienkārši iebāzīs kabatā.

  Pašvaldība, laba vai slikta, ir mūsu iecelta un būs vienmēr. Starpnieki pa vidu ir kaktu kantori kā „Rīgas namu pārvaldnieks“. Nevajadzētu ļaut pašvaldībai tādus kantorus dibināt.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *